Mobilność i swoboda monitoringu

Monitoring IP ma wiele zalet, które sprawiają że jest coraz częściej wybieraną formą zabezpieczenia domu lub firmy. Największymi zaletami monitoringu IP jest mobilność sygnału z kamer IP, co umożliwia bieżący odczyt obrazu z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu Internetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dyskretnie podglądać to co dzieje się w naszym biurze lub domu bez konieczności przebywania w nim. Taki komfort cenią sobie przede wszystkim młode mamy, które podczas swojej nieobecności lubią od czasu do czasu śledzić poczynania swoich pociech.

Łatwa instalacja

Dużą zaleta monitoringu IP jest fakt że możemy podłączyć go do istniejących gniazd sieciowych w firmie lub domu bez konieczności rozprowadzania dodatkowej instalacji. Jeśli wybierzemy kamery IP z zasilanie EOP wówczas montaż monitoringu ograniczy się do przeprowadzenia jednego kabla ze swticha lub rejestratora do kamer. Takie rozwiązanie cenią sobie firmy, które z powodu położenia w wielu budynkach i pomieszczeniach nie muszą ciągnąć kilometrów kabli do każdego z nich.

Atrakcyjna cena kamer IP i rejestratorów

Kolejnym argumentem przemawiającym za montażem kamer IP i rejestratorów sieciowych jest fakt że urządzenia te nie są dużo droższe od standardowych kamer, a przy tym dają większe możliwości budowy nawet dużych, rozproszonych sieci monitoringu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *