Co to jest monitoring IP?

Monitoring IP to system zabezpieczeń, który oparty jest o sieciowe kamery IP, rejestratory IP oraz sieć internetową, która zapewnia połączenie z system z dowolnego miejsca i urządzenia podłączonego do Internetu.

Z czego składa się sieć monitoringu IP?

Monitoring IP składa się z sieciowych kamer IP, które mogą być też kamerami bezprzewodowymi. Kamery te łączą się z rejestratorem IP, którego zadaniem jest nagrywanie obrazu z kamer na nośnik w postaci dysku twardego i przekazywanie go dalej  poprzez sieć internetową do telefonu, laptopa lub też telewizora.

Jak duża może być sieć monitoringu IP?

Sieć monitoringu IP może być wyposażony w dowolną ilość kamer, którą ogranicza wyłącznie rodzaj rejestratora jaki posiadamy oraz prędkość łącza, które służyć będzie do przekazywania.  Małe i tanie rejestratory IP umożliwiają podłączenie od 4 do 10 kanałów video, najbardziej profesjonalne nawet do 160. Oczywiście rejestratory 4 kanałowe przy użyciu switcha sieciowego możemy łączyć w większe sieci monitoringu.

Ile kosztuje monitoring IP?

Cena monitoringu IP zależna jest od tego ile kamer IP i rejestratorów wybierzemy oraz jakiej jakości będzie to sprzęt. Najmniejszą sieć monitoringu IP możemy zbudować w oparciu od 2-3 kamery IP oraz rejestrator IP. Cena takiego zestawu to około 1500 złotych. Bardziej złożone sieci mogą kosztować nawet od 10 000 do 50 000 złotych.

Jak podłączyć kamery IP?

Kamery IP możemy podłączyć bezpośrednio do Internetu przy użyciu switcha lub też do rejestratora, który zapisze wpierw obraz na dyski wewnętrzne, a następnie dopiero przekaże go na nasz telefon lub laptop przez Internet. Sieciowe kamery IP oprócz podłączenia do Internetu lub rejestratora IP wymagają jeszcze zasilania. Wyjątkiem są tu kamery wyposażone w zasilanie POE, które czerpią zasilanie bezpośrednio z kabla sieciowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *