Monitoring IP w firmie

Budując siedzibę swojej firm warto zadbać o jej ochronę przed potencjalnymi złodziejami. Do tego celu oczywiście możemy zatrudnić agencje ochrony lub zamontować urządzenia alarmowe, jednak i to nie gwarantuje nam 100% bezpieczeństwa. Aby system ochrony był skuteczny w pełni warto także zadbać o odpowiedni monitoring, który w razie problemów nie tylko zarejestruje bieżący obraz, ale również pozwoli nam na nadzór naszej firmy na urlopie lub podczas dłuższej nieobecności. W tym celu najlepiej zainwestować w monitoring IP, który przy użyciu Internetu przekaże obraz z kamer IP umieszczonych w naszej firmie do każdego miejsca na świecie, gdzie jest dostęp do sieci. Główną zaletą tego rozwiązania jest fakt że możemy śledzić obraz z kamer bez konieczności przebywania w firmie, co pozwala na szybką reakcję w przypadku aktywacji alarmu lub niepożądanych gości.

Ile kosztują kamery IP oraz rejestrator IP do budynku firmowego?

Budowa monitoringu IP w budynku firmowym bez względu na koszt się opłaca. W końcu bezpieczeństwo naszego majątku jest tak naprawdę bezcenne. Jednak sieciowe kamery IP oraz rejestratory dostępne na rynku są bardzo zróżnicowane, stąd też koszt samego monitoringu może różnić się w stosunku od wybranego rozwiązania nawet o kilka tysięcy złotych. Aby zoptymalizować wydatki na monitoring IP,  warto wybrać optymalne kamery IP i rejestrator.

Jakie kamery IP wybrać do firmy?

W przypadku doboru kamer IP do budynku firmowego musimy przede wszystkim dobrać je pod względem stosunku jakości obrazu do ceny. Optymalne w przypadku większych powierzchni magazynowych lub sklepowych będą kamery rejestrującą lepszej jakości obraz oraz mające możliwość doświetlenia obszaru monitorowanego.  Jeśli kamery IP mają monitorować ruch głównie w nocy w nieuczęszczanych pomieszczeniach, dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie kamer z czujnikiem ruchu. Koszt tego typu rozwiązań wynosi od 300 do 500 złotych za kamerę IP.

Kamery IP

Kamery IP

Jeśli kamery IP w naszej firmie mają służyć również do nadzoru pracowników oraz klientów warto w tym przypadku zwrócić uwagę jeszcze na rozmiar oraz typ kamery. Lepsze w tym przypadku będą sieciowe kamery IP kopułkowe oraz obrotowe małych rozmiarów, które przy odpowiedni montażu będą subtelnie śledzić poczynania naszych pracowników i klientów.

Jaki rejestrator IP wybrać do monitoringu IP w firmie?

W przypadku budynku firmowego rejestrator IP musi być już bardziej zaawansowany technologicznie niż w przypadku użytkowników domowych. Głównym aspektem, jaki musimy wziąć pod uwagę jest oczywiście pojemność dysków jakie posiada rejestrator IP oraz możliwość nagrywania z większej ilości kamer IP.  Dodatkowo rejestrator IP dla firm musi  posiadać również odpowiednią ilość wejść i wyjść alarmowych, co pozwoli na konfigurację jeszcze bardziej bezpiecznej instalacji alarmowej. Koszt rejestratora IP dla firmy to wydatek rzędu 800-2000 złotych.

Rejestrator IP

Rejestrator IP

Sieciowe kamery IP w firmie

Monitoring IP wykonany w oparciu o sieciowe kamery IP oraz rejestratory podłączone do Internetu doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy dużą ilość swojego czasu spędzają poza firmą. Poprzez dobrze rozlokowany monitoring IP pracodawca może śledzić poczynania swoich pracowników, zachowanie się klientów oraz podglądać siedzibę firmy przy użyciu połączenia internetowego, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa firmy.